piątek, 31 lipca 2015

Side

Ulica Stawki leży w dzielnicach Wola i Śródmieście, na osiedlu Muranów.  Stawki zaczyna się przy ul. Okopowej. W latach wojennych ( 1942–1943) przy ul. Stawki znajdował się Umschlagplatz czyli plac przeładunkowy. Była to  rampa kolejowa (Stawki 4/6 ), która wraz ze znajdującymi się w jej sąsiedztwie budynkami była wykorzystywana jako miejsce zbiorcze przed wywiezieniem Żydów do obozu zagłady w Treblince oraz obozów okolic Lublina.
Ulica Stawki powstała w miejscu drogi prowadzącej wzdłuż glinianek i stawów (stąd jej nazwa), które powstały po spiętrzeniach wód rzeki Drny (Drzasny). Drna to kolejna rzeka w Warszawie, obecnie praktycznie niewidoczna na powierzchni ziemi. Została skanalizowana w XIX wieku, a jej koryto widoczne jest w rejonie ujścia do Wisły. Rzeka Drna miała swoje źródła w dzisiejszej dzielnicy Wola (przy ul.gen. Józefa Bema i Płockiej). Rzeka płynęła dalej na północ dzisiejszą ul. Okopową, Stawkami, przecinała plac Inwalidów i uchodziła do Wisły w okolicach późniejszej ul. Czujnej. Sezonowym dopływem rzeki był potok Pólkówka spływający z rejonu dawnej wsi Polków na dzisiejszym Żolibżu.

źródło wiki (Drzasna okolice Cytadeli)

Zabudowę ul. Stawki rozpoczęto około 1770. Od XIX wieku wśród mieszkańców przeważała ludność żydowska. W listopadzie 1940 zachodnia część ulicy znalazła się w granicach warszawskiego getta.
Ważniejsze obiekty przy ul. Stawki to zielony wieżowiec Intraco, Pomnik Umschlagplatz, Gmach Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pomnik granic warszawskiego getta (ulica Stawki róg Okopowej). W otoczeniu ulicy znajduje się Cmentarz Powązkowski w Warszawie oraz  Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. 
Szczerze powiedziawszy zdjęć ulicy nie mamy gdyż nam nie wyszły i nie chodzi tu o stronę techniczną. W moje opinii Stawki nie jest ulicą fotogeniczną aczkolwiek posiada bardzo ciekawą historię. 

blouse- unisono.eu
shorts-H&M
backpack-katherine.pl
hair by - Dea Atelier
       
Termiczna kuracja włosów: 159 zl z 300zl. Promocja  trwa do końca sierpnia 2015 na hasło : RASZźródło wiki-ul. Stawki


24 komentarze:

 1. Idealny look! Bardzo mi się podoba! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rasz, ależ Ty masz świetną fryzurę. Mi nie starcza odwagi na taką (i urody przy okazji). Całość jak zawsze dopracowana i stylowa :)
  Uwielbiam jak prowadzisz bloga, czytam z uwagą Twoje wpisy!!

  OdpowiedzUsuń
 3. BOskie buty, w ogóle cały look fajny, ale sandały mnie uwiodły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cool hair cut, love the knots on your shirt!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/2015/07/giveaway-evil-eyetote-bag.html

  OdpowiedzUsuń
 5. wow pięknie !!! świetna fryzurka <3

  OdpowiedzUsuń
 6. świetnie Ci w tej fryzurze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna stylizacja i zdecydowanie urzekł mnie Twój tatuaż na nadgarstku :)


  Jeśli znajdziesz chwilę wolnego, to zapraszam do mnie, dopiero niedawno odnowiłam bloga i podczas dłuugiej nieobecności straciłam wielu czytelników :( Tak więc zapraszam do czytania, komentowania, a nawet obserwowania :* http://moskwasworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mega wyglądasz! :) A Twoje nogi do nieba znów mnie przyprawiają o kompleksy :( :P
  Naszyjnik jest rewelacyjny! :) Mam jeden o podobnym wzorze :) buźka!

  OdpowiedzUsuń
 9. Naszyjnik jest przepiękny!
  http://diamontsfashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudna koszula i ten naszyjnik i w dodatku te widoki w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 11. świetny look:) piękny masz naszyjnik:)

  http://fashionmakeup-czarnulaxyz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. wyglądasz w tej koszuli zjawiskowo, zreszta jak zawsze wszystko idealnie i gustownie dobrane, a okolice Stawki bardzo lubie, mieszkalam kiedys krótko w poblizu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. właściwie, to nie wiem od czego zacząć - po pierwsze chciałabym Cię przeprosić, że nie wyściskałam Cię wczoraj tak mocno, jak chciałam, ale byłam tak zaskoczona tym naszym przypadkowym spotkaniem, że mi języka w gębie zabrakło... tak, mnie - największej gadule województwa łódzkiego ;P i choć tak jak Ci wczoraj wspomniałam - nie byłam jakoś bardzo zaskoczona tym, że Cię wypatrzyłam (bo tak sobie pomyślałam, że co jak co, ale Ty fotografujesz się w różnych miejscach Warszawy i zawsze wspominasz o jej historii, więc wydało mi się bardzo realne, że być może będziesz chciała opowiedzieć o jakimś miejscu związanym z Powstaniem i uwiecznić na zdjęciach to, jak Twoje miasto pięknie rocznicę jego wybuchu obchodzi), to jednak przy pierwszym kontakcie z kimś zawsze wychodzi ze mnie aspołeczny dzikus ;P

  jesteś uroczą i piękną kobietą!
  wyglądałaś ślicznie (ta bluzka!).
  i bardzo spodobał mi się Twój stosunek do Powstania - to piękne, że Warszawa i jej mieszkańcy pamiętają, że są dumni z bliskich, którzy w nim walczyli.
  Urzekliście mnie - wszyscy :)!

  A ten zestaw jest świetny - ta koszula, ten naszyjnik... to wszystko takie luźne jest, takie letnie, takie subtelne...

  pięknie wyglądasz, Magdo!

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękna stylizacja i piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 15. pięknaś:) a naszyjnik cudny:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Naszyjnik to masz nie do podrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne zdjęcia...super fryzura...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 18. Fantastyczna koszula, swietna na letnie dni

  OdpowiedzUsuń
 19. A a great deal of atavist.com websites consisting of Facebook, YouTube, Dailymotion is Here supported by this application. Users can likewise save Snaptube Download : Computer, iOS Devices & APK Android the videos as well as audio for viewing it offline Snaptube Video clip resolution might be Snaptube Download picked for download.

  OdpowiedzUsuń
 20. The premium variation of the Mobdro application Mobdro Download App is a paid application. However the extra Get Info functions in the application could improve the Mobdro App experience.

  OdpowiedzUsuń

Cenię sobie Wasze opinie. Dlatego zawsze staram się na nie odpowiadać. Na pewno gdy zostawisz swój komentarz zajrzę do Ciebie a jeśli dodasz mnie do obserwowanych sprawisz mi tym wielką przyjemność a ja się odwdzięczę. Pamiętaj jednak że jest cienka granica między krytyką a chamstwem, zawsze najbardziej negatywną ocenę można przytoczyć w sposób kulturalny i inteligentny.Zapraszam także na Fanpage http://www.facebook.com/RaszRush