środa, 11 listopada 2015

Pick

Ulica Elektoralna biegnie poprzez Śródmieście oraz Wolę od placu Bankowego do ul. Chłodnej. Obecna nazwa, Elektoralna została nadana w roku 1770 i pochodzi od przebiegającego tędy szlaku ku Polu Elekcyjnemu na Woli ( miejsca elekcji królewskich). Według innych źródeł nazwa ulicy nawiązuje do tytułu Augusta II, elektora saskiego.
W końcu XVIII w. na zabudowę Elektoralnej składały się: 2 pałace, 15 kamienic, 10 domów murowanych, 40 dworków drewnianych i browar. Pod nr 12 znajdowała się znana manufaktura Tomasza Dangla, produkująca powozy i karety. W czasach Królestwa Kongresowego miejsce drewnianych dworków zajęły 2-piętrowe, klasycystyczne kamienice. Na rogu Elektoralnej i pl. Bankowego stanęła w latach 1828-1830 siedziba Banku Polskiego. W kamienicy o pałacowej elewacji (obok nr 3) mieszkał i zmarł w 1826 Antoni Malczewski, twórca poematu "Maria". Pod obecnym nr 20 mieszkał i tworzył w latach 1829-1831 Juliusz Słowacki.
Do 1939 znajdowało się tu wiele sklepów, Elektoralna miała charakter handlowy; zamieszkana była częściowo przez handlową ludność żydowską. W 1944 zabudowa zniszczona została całkowicie.
Na zdjęciach widoczny róg Elektorlanej i Chłodnej na którym istnieją jeszcze do dziś pozostałości Koszarów Mirowskich. Barkowe Koszary Gwardii Konnej Koronnej potocznie zwane Koszarami Mirowskimi powstały na zlecenie Augusta II Mocnego w XVIII w. Budynki koszar wybudowano w latach 1730-1732. Ich projektantem był pułk. Joachim Daniel Jauch, inżynier wojskowy i architekt. Koszary rozebrano w XIX w. Dziś w ich miejscu stoją: Hale Mirowskie, biurowiec "Atrium" i baza Straży Pożarnej (znajdująca się w ocalałych budynkach koszar).
Na kompleks Koszar Mirowskich składało się sześć pawilonów. Trzy pary budynków stojących w dwóch rzędach, z ulicą pośrodku. Budynki były dość długie. Każdy składał się z trzech wyższych kwadratowych pawilonów połączonych ze sobą parterowymi łącznikami. Budynki były otynkowane i pokryte czerwoną dachówką. Na ich terenie znajdowały się stajnie konne, kuźnia, zbrojownia i budynki dla żołnierzy. Do dzisiejszego dnia zachowały się dwa budynki z dawnego kompleksu. 

coat & sweater - H&M
shoes- buu.pl

11 komentarzy:

 1. Cały zestaw jest piękny :) Jesteś taka ładna i nie kombinuj tak z włosami :) Dużo ładniej wyglądasz bez wygolonej głowy. Co nie zmienia faktu, że nadal jest wszystko oki :) żebyś nie zrozumiała mnie źle :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wyglądasz!
  Tobie zawsze udaje się umiejętnie połączyć casual z elegancją!

  Genialny płaszcz, dobrze pasujące buty - i te rękawy swetra wystające spod płaszcza też mi się podobają!
  Lubię to :)

  OdpowiedzUsuń
 3. pięknie wyglądasz:) podoba mi się Twój płaszcz oraz buty:)
  http://fashionmakeup-czarnulaxyz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. i znów pięknie i stylowo! w dodatku moje ulubione jesienne barwy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. You look amazing dear

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. writing style is neat and easy to understand, I like to read Solusi Alternatif Mengobati Ejakulasi Dini

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie luźniejsze pod szyją golfy :-)

  OdpowiedzUsuń

Cenię sobie Wasze opinie. Dlatego zawsze staram się na nie odpowiadać. Na pewno gdy zostawisz swój komentarz zajrzę do Ciebie a jeśli dodasz mnie do obserwowanych sprawisz mi tym wielką przyjemność a ja się odwdzięczę. Pamiętaj jednak że jest cienka granica między krytyką a chamstwem, zawsze najbardziej negatywną ocenę można przytoczyć w sposób kulturalny i inteligentny.Zapraszam także na Fanpage http://www.facebook.com/RaszRush