wtorek, 11 sierpnia 2015

Rise

Każdego roku w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego staramy się być w tym dniu na Starym Mieście, gdzie rozbrzmiewają zakazane piosenki, powiewają flagi z symbolem Polski Walczącej a wszystko przybrane jest  białymi i czerwonymi kwiatami. Jest to dla mnie wyjątkowy czas: zadumy, smutku i wielkiej radości. Tragizmu Powstania Warszawskiego nie sposób opisać. To rana, która krwawi do dziś. Wraz z Warszawą w gruzach poległo w większej mierze dziedzictwo narodowe, spuścizna kulturalna, ideały, ówczesna inteligencja. Jednocześnie Powstanie Warszawskie do dziś pokazuje nam jak bardzo jesteśmy silni, zjednoczeni jak bardzo kochamy nasz kraj. Czerpmy więc z tego garściami.
Obchody Powstania Warszawskiego trwają 63 dni tyle ile trwał powstańczy zryw. Z tej okazji w Warszawie organizowane są rożnego rodzaju imprezy kulturalne a na Rondzie Radosława powiewa olbrzymia, majestatyczna biało- czerwona flaga ze znakiem Polski Walczącej.

PW, to dla mnie bardzo ważna rocznica, za każdym razem o godz. 17 gdy milknie ruch na ulicach a w powietrzu niesie się dźwięk zrozpaczonych syren, łzy same płyną mi do oczu  a w myślach słyszę głos babci, która śpiewała mi wszystkie powstańcze piosenki. Jak dobrze, że nie są już zakazane.

Warszawa- miasto, które przeżyło własną śmierć.  Cześć i chwała Bohaterom !!!necklace- katherine.pl, pants-zara, vest - here, boho top- here 
18 komentarzy:

 1. Piękna bluzka !!! Prawdziwa patriotka z Ciebie ❤ pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wiesz - i ja w tym roku miałam ogromną przyjemność być w Warszawie w dniu rocznicy wybuchu Powstania.
  I jak zdążyłam Ci wtedy powiedzieć - jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób mieszkańcy Warszawy czczą ten dzień.
  Te nalepki z symbolem Polski Walczącej na warszawskich autach, te powywieszane flagi... jestem pozytywnie zaskoczona tą solidarnością i jednością!
  Nie miałam pojęcia, że uczestniczy w tym całe miasto!
  Uważam to za... coś pięknego.

  I ta cisza o 17.
  Z której człowiek zdaje sobie sprawę kiedy minie....

  to wszystko jest porażające - i poraża też to, jak Warszawa się odbudowała.
  Parę godzin przed rocznicą Godziny W byłam pierwszy raz w życiu na Tarasie na Pałacu Kultury.
  I oglądałam olbrzymie, pnące się w górę miasto.
  Aż się wierzyć nie chce, że w 1944 nie było śladu po lewobrzeżnej części Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak to jest wielkie i zawsze boje się ze gdzieś zaprzepaścimy ta szanse, ja osobiście jestem bardzo związana rodzinnie z PW, to dla mnie bardzo ważna rocznica, za każdym razem o godz. 17 gdy milknie ruch na ulicach a w powietrzu niesie sie dźwięk zrozpaczonych syren łzy same płyną mi do oczu a w myślach słyszę głos babci która śpiewała mi wszystkie powstańcze piosenki. Jak dobrze ze nie sa już zakazane <3

   Usuń
 3. mi trochę wstyd, że nie upamiętniłam tej daty na blogu, chociaż w inny sposób tak. Jednak to jest ważne, aby także publicznie przyznawać się do Wielkich Bohaterów, czcić ich głośno i wołać PAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY. Ja dziękuję, bo nie należę do coraz szerszego grona osób, które krzyczą : ''niepotrzebna ofiara".

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się Twoja postawa. W dzisiejszych czasach mało, która blogerka wspomina o tak ważnych uroczystościach/datach państwowych (cóż, sama tego nie czynię, co powinno ulec zmianie). Amerykanie każde możliwe święto obchodzą hucznie. Nie twierdzę, że i my musimy, jednak zamiast stawiać na lans z kolejnym selfie, powinno się o nich wspominać i czcić ich oddanie za ojczyznę (w odpowiednim dniu). Dzięki nim jesteśmy, gdzie jesteśmy.
  Twoja stylizacja wygląda odpowiednio, co do uroczystości. Wyglądasz pięknie i z klasą :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ważny i piękny wpis Rasz... Nie mogę skupić się na Twojej stylówce, choć jest jak zawsze świetna, bo patrzę na obchody Powstania... Dobrze, że tworzysz takie posty!!

  OdpowiedzUsuń
 6. A cóż Ty masz za obiektyw, że tak pięknie tło rozmywa? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne są te spodnie. Fajny wpis powiązany z powstaniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny post! To najbardziej wyjątkowy wpis z dzisiaj :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Very interesting post, love your gold watch,casio right???
  hve a nice day
  Keep in touch from Borneo, Indonesia
  visit Style with Story • | instagram •

  OdpowiedzUsuń
 10. Twoje wyglądają teraz o niebo lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękną masz bluzkę.
  Może za rok wybiorę się do Warszawy na takie uroczystości, marzy mi się to od dawna.
  Cudnie to przedstawiłaś, ja widzę, że Ty Rasz kochasz Warszawę...
  Chwała Bohaterom, chwała pokoleniu, którego młodość przypadła na ten czas, chwała patriotom...
  Mój taka w 45r. odgruzowywał Warszawę...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń

Cenię sobie Wasze opinie. Dlatego zawsze staram się na nie odpowiadać. Na pewno gdy zostawisz swój komentarz zajrzę do Ciebie a jeśli dodasz mnie do obserwowanych sprawisz mi tym wielką przyjemność a ja się odwdzięczę. Pamiętaj jednak że jest cienka granica między krytyką a chamstwem, zawsze najbardziej negatywną ocenę można przytoczyć w sposób kulturalny i inteligentny.Zapraszam także na Fanpage http://www.facebook.com/RaszRush