środa, 22 lipca 2015

Changes

Muzeum Warszawskiej Pragi zostało zlokalizowane na prawym brzegu Wisły, przy ul. Targowej 50/52, w jednych z najstarszych zachowanych budynków (dom Rothblitha), przy  jednym  z najstarszych szlaków komunikacyjnych Warszawy jakim jest ul. Targowa gdyż jako główny trakt prowadzący prawym brzegiem Wisły ukształtowała się już w XII/XIII stuleciu. Formalnie Muzeum Warszawskiej Pragi zostało powołane uchwałą Rady Warszawy w 2006 i jest oddziałem Muzeum Warszawy. Muzeum miało swą tymczasową siedzibę ma początkowo przy ul. Targowej 45, a następnie ul. Ząbkowskiej 23/25. Tu prowadzono zbiórkę praskich pamiątek – przyszłych eksponatów: m.in. fotografii, przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek, mebli – oraz nagranych wypowiedzi prażan ("Archiwum Historii Mówionej"). Muzeum organizowało wystawy czasowe na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser", prezentowało się też okazjonalnie np. podczas Nocy Muzeów i Praskich Spotkań z Kulturą. O potrzebie stworzenia Muzeum Pragi, zachowania jej ginących pamiątek, mówiono od dawna. 
Na terenie muzeum znajduje się unikatowy zespół modlitewni żydowskich.W oficynie dostępnej od ul. Kępnej odkryto w 1996 fragmenty malowideł ściennych zdobiących przed wojną żydowski dom modlitwy. Unikatowe polichromie przedstawiają znaki Zodiaku, żydów modlących się przy Ścianie Płaczu i grób Racheli w Betlejem. Muzeum znajduje sie także w bezpośrednim sąsiedztwie Bazaru Różyckiego (najstarszego działającego targowiska Warszawy).W nowym Muzeum znajdować się będą m.in. ekspozycje, galeria, sala historii mówionej, sala ginących zawodów i edukacji interaktywnej, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, sala konferencyjna, magazyny zbiorów, pracownie naukowe, skomputeryzowana czytelnia, kawiarenka z praskimi specjałami, sklepik z wydawnictwami i pamiątkami.

tankdress- unisono.eu
vest- H&Mfoto: ANATOMIA FORMY 

17 komentarzy:

 1. śliczna sukienka i kamizelka! pięknie wyglądasz:*

  OdpowiedzUsuń
 2. prosto a tak szykownie, kobieco i sexy!;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejne już Twoje połączenie, w którym udowadniasz, że jesteś mistrzynią czarowania świetnych zestawów z prostych ciuchów - wyszło szykownie, miejsko i z klasą.
  Choć przecież jest totalnie na luzie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosto, a ciekawie - przez ten nadruk na kiecce, przez kamizelkę, przez BUTY <3 A właśnie, skąd buty?

  OdpowiedzUsuń
 5. Super outfit, ja osobiście zakochałam się w butach.

  Przy okazji zapraszam do mnie na nowy post.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie wyglądasz! Extra buty! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rasz, jesteś mistrzynią! Jak Ty to robisz, że masz na sobie tylko cztery elementy - buty, okulary, sukienkę i kamizelkę - a wyglądasz tak przegenialnie?! Zakochałam się w pierwszym portretowym zdjęciu i Twoich oczyskach <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie piszesz o Warszawie, piękne zdjęcia pokazujesz. Bazar Różyckiego - byłam dawno temu, jak był tam zakupowy raj!
  Wyglądasz cudnie...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 9. Bosko :-) prosto,ale masz w sobie coś takiego,że zawsze jest wow :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. You look beautiful
  Gorgeous pictures

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Cenię sobie Wasze opinie. Dlatego zawsze staram się na nie odpowiadać. Na pewno gdy zostawisz swój komentarz zajrzę do Ciebie a jeśli dodasz mnie do obserwowanych sprawisz mi tym wielką przyjemność a ja się odwdzięczę. Pamiętaj jednak że jest cienka granica między krytyką a chamstwem, zawsze najbardziej negatywną ocenę można przytoczyć w sposób kulturalny i inteligentny.Zapraszam także na Fanpage http://www.facebook.com/RaszRush