poniedziałek, 30 listopada 2015

Blunder

Rondo ONZ (oficjalna pełna nazwa to Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych) położone jest na granicy Śródmieścia i Woli na styku alei Jana Pawła II, ulicy Świętokrzyskiej i Prostej. Jest to klasyczne skrzyżowanie z wyspą centralną z czterema wlotami ulic, wyposażone w sygnalizację świetlną. Układ komunikacyjny komplikują torowiska tramwajowe, przecinające wyspę centralną ronda z trzech kierunków. Rondo oddano do użytku 5 października 1965 roku a koszt jego budowy wyniósł 20 mln złotych. Rondo ONZ to także nazwa stacji II linii warszawskiego metra zlokalizowanej pod rondem ONZ.
Przy Rondzie ONZ znajduje się nowoczesny biurowiec- Rondo 1 - z charakterystyczną, transparentną fasadą. Projekt kompleksu przy Rondzie ONZ powstał w wyniku współpracy polskiej pracowni architektonicznej AZO i światowej sławy architektów z amerykańskiej firmy Skidmore, Owings & Merill, specjalizującej się w projektowaniu budynków wysokich i mającej na swoim koncie takie projekty jak Sears Tower i John Hancock Building w Chicago. Łączny koszt inwestycji wyniósł około 200 mln euro. W czerwcu 2006 r. budynkowi przyznano główną nagrodę na targach nieruchomości CEPIF 2006 w kategorii: najlepszy biurowiec w regionie CEE. W lutym 2011 roku budynek uzyskał od The U.S. Green Building Council certyfikat ekologiczny LEED Gold. Udało się to m.in. dzięki zmniejszeniu zużycia wody o 30%, prądu o 10% oraz wzrostowi odsetka pracowników dojeżdżających komunikacją miejską do 63%. Od stycznia 2012 roku zużywana w Rondo 1 energia elektryczna w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych (energia wiatrowa), a poziom segregacji odpadów wzrósł do 76%. Na 22 piętrze biurowca Rondo 1 ma swoje biura FRONTEX (Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich), jedyna agencja Unii Europejskiej mająca swą siedzibę w Polsce. W 2011 roku w biurowcu po raz pierwszy odbył się turniej Bieg Na Szczyt Rondo 1 polegający na jak najszybszym wbiegnięciu na 37. piętro budynku.


jacket & sweater & scarf & pants- unisono.eu32 komentarze:

 1. ale masz tę kurtkę puchatą!
  w takiej, to żaden mróz nie jest straszny ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. wreszcie widzę ortalionową kurtkę, która ma nietuzinkowy design, zazwyczaj nie mogę na nie patrzeć, a na tej chętnie zawieszam oko ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetną masz kurtkę;)
  piękne zdjęcia;)

  http://fashionmakeup-czarnulaxyz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. jesteś chyba jedynym człowiek który wygląda w tej kurtce tak jak trzeba;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale piękna ta kurtałka, a paznokcie - mistrzostwo:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurtka genialna! Bardzo fajne zestawienie :)
  www.sylwiaszewczyk.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna kurtka i rewelacyjny klimat zdjęć :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurteczka super, a jaka cena😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Kurteczka super, a jaka cena😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdzie mozna kupic ta kurtke jest super,Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny look, kurteczka ma świetny kolor ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, w jakim rozmiarze jest ta kurteczka? Zastanawiam się czy wybrac taki jak standardowo noszę czyli M, czy raczej wziąć S. I nie mogę się zdecydować. Niektóre ich ubrania są takie "duże".

  OdpowiedzUsuń
 13. Love that stylish outfit with those boots! :)

  And that coat looks so nice! :)

  YouTube | Blog: Geekette in High Heels | Instagram

  OdpowiedzUsuń
 14. Beautiful look and great jacket :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ile masz par kozaków za kolano? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rewelacja :) może zrobisz o nich post?

   Usuń
  2. fajny pomysł, pomyślę o tym :)

   Usuń
  3. Myślę, że warto podzielić się ze światem taką kolekcją ;) możesz je krótko opisać?

   Usuń
 16. Love your puffer jacket
  You look amazing

  Love Vikee
  www.slavetofashion9771.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Super :-D chyba wybiorę się na zakupy :-D

  OdpowiedzUsuń

Cenię sobie Wasze opinie. Dlatego zawsze staram się na nie odpowiadać. Na pewno gdy zostawisz swój komentarz zajrzę do Ciebie a jeśli dodasz mnie do obserwowanych sprawisz mi tym wielką przyjemność a ja się odwdzięczę. Pamiętaj jednak że jest cienka granica między krytyką a chamstwem, zawsze najbardziej negatywną ocenę można przytoczyć w sposób kulturalny i inteligentny.Zapraszam także na Fanpage http://www.facebook.com/RaszRush