niedziela, 29 czerwca 2014

Light Blue

Ulica Mokotowska to kolejna ulica Warszawy, która jest jako całość wpisana do rejestru zabytków. Ulica rozpoczyna się przy placu Trzech Krzyży. Co ciekawe, przy Mokotowskiej nie znajduje się żaden przystanek komunikacji miejskiej ani nie przebiega wzdłuż niej żadna linia komunikacji miejskiej. Historia ulicy sięga XIV wieku, kiedy to dzisiejsza Mokotowska była drogą łączącą Warszawę ze wsią Mokotowo :) Sama wieś Mokotowo pojawia się w dokumentach już w zapiskach z 1367 roku. Mokotowska to kolejna ulica, która mimo zniszczeń wojennych, zachowała wiele ze swego arystokratycznego charakteru. Przykładem jest cudowna kamienica na rogu Mokotowskiej i Chopina w kolorze delikatnego błękitu połączonego z bielą. Tak, tak zamysł był dokładnie taki, niebiesko biały zestaw na tle niebiesko białej kamienicy. Na przeciwko cudownej kamienicy,  na ulicy Chopina 5, mieści się równie malownicza restauracja Flaming & Co. W niej możemy znależć wpływy kuchni włoskiej, francuskiej oraz amerykańskiej. Wyjątkowość restauracji uzupełnia klimatyczny wystrój miejsca, utrzymany jest w kolorach bieli, beżu i błękitu, które przywołują atmosferę wakacyjnych kurortów.


knitted kimono top- here

















wtorek, 24 czerwca 2014

Agrrrr

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW) powstala  w 1817. Do czasu wybudowania nowego gmachu mieściła się w budynku UW na Krakowskim Przedmieściu. Od 15 grudnia 1999 roku cała biblioteka mieści się w jednym gmachu na rogu ulic Dobrej i Lipowej. Aktualnie w bibliotece znajduje się ponad 3 mln zbiorów, a część z nich od 2007 jest dostępna online na eBUW.
Budynek zajmuje powierzchnię aż 64 tys. m². Na dachu znajduje się ogólnodostępny ogród. Koszt budowy wyniósł 80 000 000 $. W pobliżu znajduje się Centrum Nauki Kopernik. Oprócz części bibliotecznej znajduje się część usługowo-rozrywkowa oraz biura.
Co ciekawe fasada biblioteki jest podzielona na dwie części fasadę ekologiczną i  fasadę kulturalną, która symbolizuje związki kultury polskiej z przeszłością i z różnorodnością cywilizacji grecko-rzymskiej i judeo-chrześcijańskiej. Na tej fasadzie znajdują się np.: fragment Etiudy b-moll Karola Szymanowskiego, zapisy matematyczne zawierające wzory i wykresy funkcji rozkładu prawdopodobieństwa, rozwinięcie dziesiętne liczby π, fragment struktury chemicznej DNA, program komputerowy w języku Pascal, Równania Maxwella opisujące zjawiska elektryczne, magnetyczne.
Oprócz nich są tu także teksty w języku hebrajskim, arabskim, greckim, staroruskim oraz tekst staropolski Jana Kochanowskiego.
Na dachu BUW w 2002 roku został otwarty ogród. Jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha i jest moim zdaniem najpiękniejszym ogrodem w Warszawie 

dress/ tshirt Agrrrr !- here
biker jacket- here
bracelet/necklace- here 




















sobota, 21 czerwca 2014

Poppy

Nie tylko miejskie klimaty są mi bliskie. Od czasu do czasu uwielbiam pojechać na swoją działkę nad Zalew Zegrzyński i tam mimo niezbyt korzystnej pogody ( ggrrrrr!!!!) połazić po lesie i usiąść na plaży. Takie moje podwarszawskie Mazury :)

pants- here
shoes- centro
sweater- reserevd














środa, 18 czerwca 2014

Lviv

Ulica Lwowska biegnie od placu Politechniki do ulicy Pięknej. Po drodze krzyżuje się z ulicą Koszykową. Nazwa została nadana, jako symbol scalania ziem zaborów. Na przełomie XIX i XX wieku dzisiejszą Lwowską nazywano Nowo-Nowo-Wielką. Zamieszkiwała tu rosyjskojęzyczna kadra naukowa dawnej Politechniki, polscy i żydowscy przedsiębiorcy.
Ulica ta przyciągnęła moją uwagę ze względu na wielopiętrowe kamienice we wspaniałym  wielkomiejskim stylu. Są po prostu cudowne, o imponujących zdobieniach, urzekające. Część z nich świeżo odnowiona robi jeszcze większe wrażenie. Bajka. Pewnie jest to związane z tym że w czasie wojny a zwłaszcza podczas powstania warszawskiego ulica i jej zabudowa przetrwała szczęśliwie walki i ocalała bliska oryginalnego kształtu. Ulica Lwowska została wpisana do rejestru zabytków.

pants- here
top- here
jewelry- here coupon code MPAT10
bag- here